Katarzyna Krawczyk

Katarzyna Krawczyk - z zawodu psycholog, prywatnie: mama 4 dzieci.

Jak sięgam pamięcią, z Centrum Edukacji Eduz jestem związana od prawie 15 lat. Będąc na ścieżce awansu zawodowego, zdecydowałam się na udział w szkoleniach. Zaciekawiła mnie tematyka zajęć i przeświadczenie, że coś nowego będę mogła wnieść do swojego warsztatu pracy. Życzliwość nauczycieli, profesjonalizm, dzielenie się własnym doświadczeniem, planowanie szkoleń zgodnie z zapotrzebowaniami uczestników, to tylko niektóre priorytety, które zadecydowały o wyborze Centrum, jako miejsca szkolenia. Śledząc na bieżąco ofertę szkoleniową dowiedziałam się, że Centrum prowadzi także zajęcia dla dzieci i młodzieży. Miałam to szczęście, że dwójka starszych dzieci skorzystała z profesjonalnie przygotowanych i ciekawie poprowadzonych zajęć. Syn, pomimo wiodącego języka angielskiego w szkole, zdecydował się na naukę języka francuskiego. Bardzo chwalił sobie zajęcia, sposób prowadzenia, rzetelne przygotowanie nauczyciela. Dzięki tym właśnie zajęciom został zarażony pasją do języka francuskiego. Podczas sesji egzaminacyjnej, organizowanej przy Centrum, przystąpił do egzaminu i uzyskał Certyfikat. Na maturze również wybrał język francuski, jako wiodący. Dziś wykorzystuje go w kontaktach z obcokrajowcami, podróżując po Europie.

W następnych latach w warsztatach plastycznych uczestniczyła córka. Właśnie na tych zajęciach, dzięki klimatowi i atmosferze, jaką stworzył nauczyciel i artysta malarz w jednej osobie, córka odkryła bogactwo i wieloaspektowość sztuki. Przekonała się, że mając przeciętne uzdolnienia manualne, można stworzyć piękne prace i że jest to wspaniały sposób na wyrażenie siebie. Dziś swoją pasją plastyczną zaraża dzieci i zadziwia dorosłych.

Współpraca z Centrum jest wciąż dla mnie ważna. Właściwie z każdego szkolenia wynoszę wiedzę, lub praktyczne umiejętności do zastosowania w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ogromne znaczenie miało dla mnie jedno z ostatnich szkoleń, dotyczące skuteczności uczenia, oparte na praktycznych wskazówkach poradnika Harvardu. Przedstawione metody, osobiście wykorzystuję w procesie zdobywania wiedzy.

Jestem wdzięczna za zaproszenie mnie do współpracy z Centrum i cieszę się, że dziś ja mogę dzielić się z innymi nauczycielami swoim doświadczeniem.